Як визначити дефіцит колагену: причини нестачі колагену і способи його підвищення

як дізнатись про дефіцит колагену

Зміст статті:

 1. Як зрозуміти, що не вистачає колагену
 2. Причини дефіциту колагену: п’ять обставин
 3. Як підвищити рівень колагену в організмі

Для жінок колаген – це краса шкіри, волосся і нігтів, для спортсменів і літніх людей – це здорові кістки і суглоби. А між тим, колаген – це основний білок в нашому організмі, втрата якого відразу помітна зовні. В цій статті разом з Vitaherb дізнаємось, як визначити дефіцит колагену і що робити, щоб поповнити його запаси в організмі.

як визначити дефіцит колагену

Як зрозуміти, що не вистачає колагену

Визначити дефіцит колагену можна за декількома ознаками, які проявляються в зовнішньому вигляді та загальному стані здоров’я. Ось шість ознак, які вказують на нестачу колагену в організмі.

 1. Зморшки та зниження еластичності шкіри. Зморшки, втрата пружності та еластичності шкіри є одними з перших ознак дефіциту колагену. Колаген не дає шкірі обвисати і складатися в зморшки, тому його нестача відразу помітна на обличчі.
 2. Сухість і лущення шкіри. Ще одна важлива функція колагену полягає в тому, що він допомагає утримувати вологу в шкірі. Коли його стає менше, шкіра стає сухою, лущиться і з’являються тріщини.
 3. Тонке і ламке волосся. Волосся також страждає від дефіциту колагену. Воно стає тонким, ламким, може почати випадати.
 4. Слабкі та ламкі нігті. Нігтьова пластина стає тонкою і ламається, а нігті можуть розшаровуватися і повільно рости.
 5. Болі в суглобах і зниження рухливості. Колаген є важливим компонентом хрящів, які покривають суглоби. Якщо не вистачає в організмі колагену, то з’являється біль в суглобах, виникає артрит та знижується рухливість кінцівок.
 6. Проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Всі вважають дефіцит колагену чисто естетичною проблемою і мало хто знає про те, що колаген підтримує здоров’я шлунково-кишкового тракту. Дефіцит колагену може призвести до розладів травлення, синдрому подразненого кишечника, а також до запальних захворювань кишечника.
як визначити дефіцит колагену

Причини дефіциту колагену: п’ять обставин

Існує кілька причин, чому організм може страждати від дефіциту колагену. І не завжди ці причини залежать від самої людини.

 1. Вік людини. Після 40 років природне вироблення колагену в організмі зменшується і його синтез сповільнюється. Тобто виробляється колагену менше, ніж втрачається.
 2. Неправильне харчування. Недостатнє споживання білків, вітамінів і мінералів, необхідних для синтезу колагену.
 3. Стрес і погані звички. Куріння, надмірне вживання алкоголю, стрес і недосипання негативно впливають на вироблення колагену.
 4. Перебування на сонці. Ультрафіолетові промені (не прямо, а опосередковано) мають властивість ослаблювати волокна колагену. Тобто перебування на сонці може призвести до втрати колагену.
 5. Забруднене довкілля. Вплив токсинів і забруднене повітря також може зменшити рівень колагену в організмі.
причини дефіциту колагену

Як підвищити рівень колагену в організмі

Щоб підвищити рівень колагену, можна використовувати його як зовні, так і всередину. І допоможуть цьому наступні методи.

 • Харчові добавки. Існують різні добавки з колагеном, які можна приймати для підвищення його рівня в організмі. На iHerb є варіанти чистого колагену, або з доданими у склад мінералами та гіалуроновою кислотою.
 • Збалансоване харчування. Включення в раціон продуктів, багатих на білки (м’ясо, риба, яйця), а також вітаміни C і E, які сприяють синтезу колагену.
 • Зволоження шкіри. Використання кремів і сироваток з колагеном допоможе зберегти шкіру молодою і зволоженою.
 • Здоровий спосіб життя. Регулярні фізичні вправи, відмова від куріння та поганих звичок, зниження стресу позитивно впливають на вироблення колагену.
як підвищити рівень колагену в організмі

Отже, в цій статті ми дали відповідь на питання, як визначити дефіцит колагену і що робити, щоб підвищити його рівень в організмі, тобто допомогти своєму тілу зберегти молодість, покращити стан шкіри, волосся, нігтів та підтримати здоров’я суглобів.


З промокодом iHerb ANB8206 Ви отримаєте знижку від -5% до -20%.

Використовуйте його при кожному замовленні.

промокод iHerb на знижку -5%
кнопка реєстрації на iHerb

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *