Як вибрати колаген на iHerb: для чого його приймати, типи колагену і мій рейтинг

Зміст статті:

 1. Що таке колаген і чим він корисний для організму
 2. Які є типи колагену і який тип для чого потрібен
 3. Який колаген кращий: порошок чи таблетки
 4. Як вибрати колаген на iHerb: розбір основних питань
 5. Колаген з iHerb: мій рейтинг кращих добавок

Реклама стверджує, що з віком виробництво колагену в організмі зменшується, і цей процес може негативно вплинути на здоров’я та зовнішній вигляд шкіри. Чи так це насправді? В цій публікації разом з Vitaherb будемо розбиратись, що собою представляє колаген, для чого він потрібен людині і як вибрати колаген на iHerb?

як вибрати колаген на iHerb

Що таке колаген і чим він корисний для організму

Останнім часом колаген став дуже популярною добавкою для підтримки здоров’я шкіри, волосся та нігтів. І це не дивно, тому що з року в рік зростає інтерес до здорового образу життя і комплексного підходу до здоров’я, краси та молодості. А колаген в цьому ліпший помічник, адже він корисний для шкіри, суглобів та навіть серцево-судинної системи.

Давайте розглянемо більш детально – що таке колаген і чому він такий популярний? Колаген – це найбільш поширений білок в організмі, що забезпечує структуру шкіри та інших сполучних тканин. Він відіграє важливу роль у забезпеченні структурної цілісності клітин сполучної тканини, тобто допомагає зберігати форму тканин і клітин, заповнюючи простір між ними, а також прискорює відновлення тканин у разі їхнього пошкодження.

Для чого корисний колаген? Колаген належить до великої групи білків, що виконують різні функції в організмі. Якщо коротко, то він забезпечує пружність, міцність та гнучкість шкіри, хрящів, кісток, сухожилля та інших тканин. В цілому колаген є незамінним для підтримки форми та функціонування організму. Але не дивлячись на існуючі майже три десятки типів колагену, найбільший вплив на організм людини має тільки три з них. Пропоную розглянути їх більш детально.

для чого корисний колаген

Які є типи колагену і який тип для чого потрібен

Для підтримки тієї чи іншої функції організму потрібен певний тип колагену. На цей час описано 28 типів колагену, але найпоширенішим є I, II і III. Давайте розбиратись, для чого потрібен кожен із них.

Колаген I типу

колаген I типу для чого

Колаген першого типу – це найпоширеніший білок у тілі. Він складає приблизно 90% загальної кількості колагену і міститься у кістках, сполучних тканинах, шкірі, рогівці очей і сухожиллях. Цей тип колагену відповідає за цілісність тканин і структур.

Для чого колаген першого типу потрібен? Якщо інші види колагену забезпечують більшу гнучкість, то колаген першого типу надає жорсткість і підтримку тканинам і структурам. Він допомагає утримувати шкіру, щоб запобігти провисанню та появі зморшок.

Крім того, колаген першого типу відіграє важливу роль у підтримці здоров’я волосся та нігтів.

Колаген II типу

колаген II типу для чого

Колаген другого типу головним чином розташований у суглобах та суглобовому хрящі міжхребцевих дисків.

Він також переважно міститься в еластичному хрящі, який підтримує тканини та структури, що потребують гнучкості, здатні згинатися або рухатися, і швидко відновлює свою форму після впливу деформуючої сили.

Для чого потрібен колаген другого типу? Колаген другого типу відіграє важливу роль у забезпеченні здоров’я суглобів, гнучкості та міцності хрящів. Завдяки йому забезпечується рухливість та підтримка суглобів.

Колаген III типу

колаген III типу для чого

Цього типу колагену не так багато в організмі – всього 5-20%. Колаген типу III переважно підтримує структурну цілісність порожнистих органів і тканин, таких як кишечник, матка, нирки, легені та кровоносні судини.

Колаген типу III також міститься в шкірі, але з віком його маса зменшується, тому зазвичай його п’ють жінки для підтримки своєї краси.

Тож зробимо проміжний висновок і відповімо на питання, який тип колагену краще приймати?

Перший і третій тип колагену відповідає за молодість і красу, а другий – за суглоби і сполучні тканини.

Перший і третій тип колагену відповідає за молодість і красу, а другий – за суглоби і сполучні тканини.

який тип колагену краще приймати

Який колаген кращий: порошок чи таблетки

Це дуже популярне питання від людей, які вперше вирішили пити колаген. І насправді, як краще приймати колаген: в порошку чи в таблетках?

Колагеновий порошок

 1. Легше змішувати. Порошок можна легко додавати до різних напоїв. І це робить його зручним у вживанні.
 2. Більше гнучкості в дозуванні. Ви можете вибирати різні дози в залежності від ваших потреб.
 3. Швидше всмоктування. Оскільки колаген у порошку вже розчинений, він швидше всмоктується.

Ще треба відмітити, що колаген в порошку зазвичай коштує дешевше, ніж в капсулах, тож фінансове питання теж можна віднести до переваг колагену у вигляді порошку. Але є й мінус – не всім до вподоби смак розведеного у напої порошку колагену, тож в цьому питанні потрібно покладатися на особисті вподобання.

колагеновий порошок

Колагенові таблетки/капсули

 1. Зручність. Таблетки легко вживати в будь-який час дня, без спеціальної підготовки напоїв. Таблетки потрібно просто запити водою.
 2. Чітке дозування. В кожній капсулі міститься певна кількість колагену. Це допомагає зручно контролювати добове дозування.
 3. Зберігання. Таблетки зазвичай мають більш тривалий термін придатності. А ще вони вміщуються в пляшечку середнього розміру, тоді як порошок пакують у великі банки або zip-пакети.

Цей варіант підходить тим, кому не подобається смак порошку, а також тим, хто має активну життєву позицію, не втрачаючи жодної хвилини життя.

колаген в таблетках

Тож можна сказати, що обидві форми колагену ефективні, і вибір між ними залежить від вашого способу життя, особистих уподобань та зручності вживання.

Як вибрати колаген на iHerb: розбір основних питань

Тепер, коли ми розібрались, для чого потрібно пити колаген, подивились, які типи колагену для чого потрібні, порівняли найпоширеніші форми колагену, можна перейти до вибору цього найкориснішого білка.

Рухайтесь по черзі за моєю підказкою, і ви зможете з легкістю вибрати колаген на iHerb.

 1. Для чого вам колаген? Спочатку потрібно визначити проблему – що ви збираєтесь підтримувати за допомогою колагену: шкіру чи суглоби? Відповідно треба підбирати на iHerb колаген потрібного типу. До речі, на iHerb найпоширеніші добавки з колагеном саме I і III типу.
 2. Яка потрібна форма? Визначтесь з формою колагену: якщо ви не приймали раніше цей білок, то можна почати з таблеток або капсул. Пам’ятаючи про те, що порошок буде коштувати дешевше.
 3. Бренд. Довіряйте перевіреним брендам, краще трішки переплатити, але отримати результат.
 4. Морський чи тваринний? Багато питань виникає, який колаген краще морський чи тваринний? Морський підійде тим людям, які хочуть підтримати красу і молодість шкіри. Молекули морського колагену легко проникають у шкіру і зволожують її. Колаген тваринного походження допомагає живленню сполучної тканини і відповідає за здоров’я хрящів та суглобів.
 5. Чистий колаген чи з добавками. На iHerb можна знайти чистий колаген, але популярністю користуються комплекси колагену з вітаміном С, гіалуроновою кислотою, біотином тощо.
який колаген краще обрати

Чому потрібно віддати перевагу комплексам з колагеном? Наприклад, не всі знають, що вітамін С пришвидшує засвоюваність колагену і виступає каталізатором до виробництва власного колагену в організмі. Тож якщо ви шукаєте відповідь на питання, як краще засвоюється колаген, то відповіддю буде колаген разом з вітаміном С.

Гіалуронова кислота допомагає підтримувати зволоження шкіри, а добавлений до колагену біотин зміцнить волосся і покращить стан шкіри. Тож в залежності від задачі потрібно вибирати колаген з тією або іншою добавкою.

Колаген з iHerb: мій рейтинг кращих добавок

Один з найхітовиших варіантів колагену на iHerb – це CollagenUP від California Gold Nutrition з кількістю відгуків понад 200 000! Він містить пептиди гідролізованого морського колагену, гіалуронову кислоту та вітамін C. Цей комплекс сприяє підтримці здоров’я суглобів, кісток, шкіри, волосся та нігтів, забезпечуючи необхідні амінокислоти для підтримки тканин, зволоження шкіри та синтезу природного колагену. Вітамін C діє як потужний антиоксидант, допомагаючи захистити клітини від пошкоджень і підтримувати імунну систему.


Doctor’s Best Collagen Types I&III з пептаном та вітаміном C містить високоякісний колаген типів 1 та 3, збагачений вітаміном C. Цей продукт сприяє зміцненню і відновленню сполучних тканин, покращенню здоров’я шкіри, нігтів, волосся та суглобів. Вітамін C діє як антиоксидант, підтримуючи імунну систему та захищаючи клітини від окисного стресу, забезпечуючи при цьому оптимальне засвоєння колагену.


Спортивний бренд Sports Research пропонує колаген для спортсменів і всіх інших людей, яким він необхідний. Sports Research Collagen Peptides з нейтральним смаком містить гідролізовані колагенові пептиди, які легко засвоюються організмом. Продукт сприяє підтримці здоров’я суглобів, кісток, шкіри, волосся та нігтів. Завдяки відсутності ароматизаторів і нейтральному смаку, пептиди легко додаються до будь-якої дієти, забезпечуючи необхідні амінокислоти для відновлення та зміцнення сполучних тканин.


Всім жінкам, які хочуть виглядати молодими і здоровими, рекомендую добавки від бренда NeoCell. Цей бренд спеціалізується на продуктах для підтримки жіночої краси зсередини – колаген, гіалуронова кислота тощо. На iHerb ви знайдете чистий колаген без домішок від NeoCell для суглобів та кісток або колагенові комплекси з гіалуроновою кислотою, вітаміном С, біотином для здоров’я шкіри, волосся, нігтів.

Ось такий вийшов рейтинг з моїми улюбленими добавками з колагеном. Сподіваюсь, я змогла відповісти на питання, як вибрати колаген на iHerb, і взагалі для чого його потрібно приймати.


Промокод iHerb ANB8206 допоможе отримати знижку -5% на товари у Вашому кошику.

Його можна використовувати при кожному замовленні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *