Що краще колаген чи гіалуронова кислота: що в них спільного і чим вони відрізняються

що краще пити колаген чи гіалуронову кислоту

Зміст:

  1. Чим відрізняється гіалуронова кислота від колагену
  2. Що краще: гіалуронова кислота чи колаген для суглобів
  3. Що краще для щільності шкіри і її зволоженості

Останні десятиліття ми все частіше чуємо про користь колагену і гіалуронової кислоти для підтримки краси і молодості. А між тим, не всі красуні розуміють різницю між цими корисними речовинами, а інколи вважають, що це одна й та сама речовина. Так, вони обидві мають значний вплив на здоров’я та зовнішній вигляд нашого тіла, але що краще для різних потреб? У цій статті разом з Vitaherb ми відповімо на питання: у чому різниця між колагеном і гіалуроновою кислотою, а також, що краще, колаген чи гіалуронова кислота для шкіри та суглобів?

що краще колаген чи гіалуронова кислота

Чим відрізняється гіалуронова кислота від колагену

Основні відмінності між гіалуроновою кислотою і колагеном полягають в їхній хімічній структурі та функціях. Так, вони підтримують еластичність і пружність шкіри, допомагають суглобам виконувати свої функції і при цьому не стиратись. І колаген, і гіалуронова кислото є основними будівельними цеглинками шкіри. Але відмінності все ж таки є.

  1. Колаген – це білок, який відповідає за міцність і еластичність тканин. Молекула колагену нагадує мотузку, яка складається з трьох джгутів. За рахунок щільності цих джгутів відбувається посилення міцності тканини. Можна сказати, що колаген не дає тканині розтягуватись. Це дуже спрощене пояснення, нехай спеціалісти мене вибачать за професійні неточності, але мені важливо донести суть. Тож, продовжимо. Колаген є основним компонентом шкіри, кісток, хрящів і зв’язок. З цього важливого білка майже повністю складається сполучна тканина в організмі. Саме при втраті колагену, тобто при розтягуванні джгутів, на яких тримається тканина, «пливе» овал обличчя, втрачається пружність шкіри, послаблюється хрящова тканина у суглобів і збільшується тертя між ними. Чому красуні полюбляють пити колаген читайте в статті Для чого пити колаген жінкам?
  2. Гіалуронова кислота – це молекула, яка подібно до губки здатна притягувати і утримувати вологу в тканинах. Вона забезпечує змащування суглобів і підтримує їх амортизацію. Також при дефіциті гіалуронової кислоти збільшується сухість шкіри, з’являються зморшки, виникає тертя між суглобами і їхнє запалення.

Іншими словами можна сказати, що гіалуронова кислота – це молекула, яка тримає вологу, а колаген – це сплетіння джгутів, які тримають форму тканини і не дають їй розтягуватись.

чим відрізняється гіалуронова кислота від колагену

Що краще: гіалуронова кислота чи колаген для суглобів

Для підтримки здоров’я суглобів обидві речовини мають важливе значення.

  1. Колаген є основним структурним білком, який знаходиться в хрящах, зв’язках і сухожиллях. Він забезпечує міцність і еластичність цих тканин, допомагаючи зменшити зношування та пошкодження суглобів. Прийом колагенових добавок може покращити стан суглобів, зменшити біль і покращити рухливість, особливо у людей з остеоартритом.
  2. Гіалуронова кислота міститься в синовіальній рідині, яка змащує суглоби, забезпечуючи їх гладке функціонування. Вона також допомагає амортизувати удари та знижує тертя між суглобами. Введення гіалуронової кислоти у суглоби може бути ефективним методом лікування остеоартриту, зменшуючи біль і покращуючи функціонування суглобів.

Таким чином для суглобів найкращим варіантом буде комбінація колагену та гіалуронової кислоти, оскільки вони доповнюють один одного і забезпечують всебічний захист і підтримку.

за допомогою яких вітамінів зміцнити суглоби

Що краще для щільності шкіри і її зволоженості

Для здоров’я шкіри, так як і для суглобів, обидві речовини відіграють важливу роль, але їх вплив різниться.

  1. Колаген відповідає за структурну цілісність і пружність шкіри. З віком вироблення колагену зменшується, що призводить до втрати еластичності, появи зморшок і провисання шкіри. Добавки з колагеном та косметичні засоби, що стимулюють його вироблення, можуть допомогти підтримати молодість шкіри, зменшити видимість зморшок і покращити її загальний стан.
  2. Гіалуронова кислота відома своєю здатністю притягувати і утримувати вологу. Вона може притягувати та зберігати велику кількість води, забезпечуючи шкірі глибоке зволоження і роблячи її гладкою та пружною. Використання засобів з гіалуроновою кислотою допомагає запобігти сухості, зменшити дрібні зморшки і надає шкірі сяючий вигляд.

Для шкіри найкращим вибором буде використання обох речовин: колагену для підтримки структури і щільності тканини, а гіалуронової кислоти – для зволоження.

що краще для шкіри колаген чи гіалуронова кислота

Узагальнюючи, можна сказати, що колаген і гіалуронова кислота виконують різні, але взаємодоповнюючі функції в організмі. Щоб досягти найкращих результатів у догляді за шкірою та підтримці здоров’я суглобів бажано використовувати обидві ці речовини, враховуючи їхні унікальні властивості та переваги.


Нижче варіанти колагену з гіалуроновою кислотою з iHerb для сяяння шкіри і міцних суглобів. Ці добавки доповнені вітаміном С для кращої засвоюваності колагену.

Промокод iHerb ANB8206 надасть знижку від -5% до -20%.

Його можна використовувати кожен раз.

промокод iHerb на знижку -5%
кнопка реєстрації на iHerb

Резюме:

Що краще пити: колаген чи гіалуронову кислоту?

Вони виконують приблизно однакові функції, але способи в них різні. Якщо колаген відповідає за щільність тканини і не дає їй розтягуватися, то гіалуронова кислота відповідає за наповненість тканини вологою.

Що краще для суглобів: колаген чи гіалуронова кислота?

Колаген допомагає зменшити біль і покращити рухливість, а гіалуронова кислота – зменшити тертя між суглобами.

Що краще для шкіри: колаген чи гіалуронова кислота?

Колаген не дає шкірі розтягуватись, він відповідає за її пружність і еластичність, а гіалуронова кислота допомагає наситити шкіру вологою, щоб уникнути зморшок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *