Добавки для жіночого здоров’я: які харчові добавки та вітаміни потрібні жінкам у різному віці

харчові добавки для жінок з iHerb

Зміст статті:

 1. Вік 20-30 років
 2. Вік 30-40 років
 3. Вік 40-50 років
 4. Вік 50 і старше

Для кожної жінки її власне здоров’я займає перші позиції у ланцюжку цінностей. І хоча не завжди ми його цінуємо, але все ж-таки намагаємось дбати про своє тіло: ведемо активний спосіб життя, збалансовано харчуємося, п’ємо харчові добавки, щоб надовго зберегти здоров’я і красу. В цій статті від Vitaherb розглянемо, які добавки для жіночого здоров’я потрібні жінкам у різні періоди життя, які вітаміни, мінерали та інші корисні речовини допоможуть підтримати організм на кожному віковому етапі.

добавки для жіночого здоров'я

Вітаміни та добавки для жінок різного віку

Вік 20-30 років

У цьому віці жінки часто стикаються з високим рівнем стресу, активним соціальним життям і кар’єрними викликами. Декому, можливо, додатково знадобляться вітаміни для шкіри, волосся, нігтів. Також в цей період у багатьох народжується первісток. Тож для підтримання енергії та здоров’я важливо звертати увагу на наступні добавки:

 1. Вітаміни групи B. Вони підтримують обмін речовин і допомагають впоратися зі стресом.
 2. Омега-3 жирні кислоти. Важливі для підтримання здоров’я серця і мозку.
 3. Залізо. Підтримує рівень енергії і здоров’я крові, особливо важливо для жінок, які можуть втрачати залізо під час менструації.
 4. Фолієва кислота. Важлива для жінок, які планують вагітність, оскільки вона сприяє здоровому розвитку плоду.

Вік 30-40 років

У цьому віці жінки можуть зіткнутися з першими ознаками старіння, тому потребують особливої уваги до свого здоров’я. Можливо, знадобляться вітаміни для підтримки суглобів і хрящів. Поряд із турботою про кістки і нервову систему, також потрібно підібрати для себе антиоксиданти, які допомагають відновлювати клітини, пошкоджені вільними радикалами.

 1. Вітамін D. Підтримує здоров’я кісток та імунної системи.
 2. Кальцій. Необхідний для збереження міцності кісток, особливо в період після 30 років, коли знижується щільність кісткової тканини.
 3. Антиоксиданти (вітаміни C і E). Допомагають боротися зі вільними радикалами і уповільнюють процеси старіння.
 4. Магній. Допомагає впоратися зі стресом і підтримує нервову систему.

Вік 40-50 років

Це час передменопаузи і менопаузи, коли організм жінки зазнає значних гормональних змін. Підтримувати організм в цей час можна за допомогою збалансованого харчування з достатньою кількістю кальцію та вітаміну D, регулярних фізичних вправ для підтримки кісток і серця, а також керування стресом через медитацію або йогу. Для збереження молодості і краси допоможуть добавки з колагеном (читайте також Для чого жінці пити колаген). Що стосується харчових добавок, то в цьому віці допоможуть наступні.

 1. Вітамін E. Допомагає зменшити симптоми менопаузи, такі як припливи.
 2. Вітамін B6, В12. Підтримує гормональний баланс і зменшує передменструальні симптоми.
 3. Колаген. Допомагає підтримувати еластичність шкіри і здоров’я суглобів.
 4. Фітоестрогени. Природні сполуки, що можуть допомогти зменшити симптоми менопаузи.

Вік 50 і старше

Після менопаузи жінки потребують додаткової підтримки кісток, серця і нервової системи. Також можна придивитися до добавок для підтримки мозку і когнітивних функцій.

 1. Кальцій і вітамін D. Профілактика остеопорозу та підтримання здоров’я кісток.
 2. Омега-3 жирні кислоти. Підтримка здоров’я серцево-судинної системи, мозку та зниження запальних процесів в організмі.
 3. Вітамін B12. Важливий для підтримання здоров’я нервової системи і запобігання анемії.
 4. Пробіотики. Покращують травлення, допомагають підтримувати здоровий баланс мікрофлори кишечника і в цілому зміцнюють імунітет.

Ось такі добавки для жіночого здоров’я можна знайти на iHerb. І хоча харчові добавки відіграють не останню роль у підтримці здоров’я та краси, не слід перекладати всю відповідальність на пігулки. Важливо давати своєму організму фізичні навантаження, намагатись правильно харчуватись із достатньою кількістю сирих овочів, фруктів та цільнозернових продуктів, а також позитивно мислити. Ці прості кроки допоможуть надовго зберегти енергію, красу та довголіття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *