Що їсти до і після тренування: які продукти допоможуть досягти поставлених цілей

Зміст:

 1. Що їсти перед силовим тренуванням для запасу енергії
 2. Яку їжу краще їсти після тренування для відновлення м’язів
 3. Що люблять м’язи: що їсти для нарощення м’язової маси

Не секрет, що результат спортивних досягнень залежить не тільки від прикладених зусиль, а й від їжі, яку ми споживаємо. І справа тут не тільки в спожитих калоріях, а й в збалансованості харчування. Разом з Vitaherb розглянемо що їсти до і після тренування, що споживати перед силовими вправами, що люблять м’язи.

що їсти до і після тренування

Що їсти перед силовим тренуванням для запасу енергії

Перед силовим тренуванням важливо забезпечити організм енергією для ефективного виконання вправ. Ось деякі рекомендації щодо харчування перед тренуванням.

 1. Вуглеводи. Вуглеводи є основним джерелом енергії для вашого тіла. За 1-2 години до тренування варто спожити складні вуглеводи, такі як вівсянка, коричневий рис або цільнозерновий хліб. Вони забезпечать стабільний рівень цукру в крові і постійну енергію під час тренування.
 2. Білки. Білки допомагають підтримувати м’язи під час тренування, тож їжа, багата на білки, особлива важлива для тих, хто займається силовими вправами. З’їжте щось багате на білки, наприклад, йогурт, сир або яйця. Протеїновий коктейль або протеїновий батончик також може бути хорошим варіантом. До речі, якщо ви тренуєтесь зранку, то навряд зможете з’їсти повноцінний сніданок перед фізичними навантаженнями, тож протеїновий батончик стане ідеальним варіантом перекусу.
 3. Жири. Хоча жири є важливими, перед тренуванням краще уникати надмірної кількості жирів, оскільки вони можуть уповільнити травлення. Трохи горіхів або авокадо буде достатньо.

Обов’язково приймайте їжу перед тренуванням, щоб запобігти запамороченням, млявості і взагалі щоб максимально продуктивно провести тренування. Але не забувайте, що прийом їжі рекомендований за 30-60 хвилин до початку тренування.

що їсти перед силовим тренуванням

Яку їжу краще їсти після тренування для відновлення м’язів

Під час інтенсивних фізичних навантажень м’язи отримують мікротравми, тобто руйнується їхня внутрішня структура. Тому після тренування важливо не тільки поповнити запаси енергії в організмі, а й відновити цілісність м’язової тканини. І краще це зробити в найближчі 30 хвилин після заняття спортом, тому що саме в цей час вжита їжа піде на приріст м’язової маси, а не на жирові відкладення.

Що треба їсти після тренування?

 1. Білки. Білки є необхідними для відновлення та росту м’язів. Після тренування варто спожити білкову їжу, таку як куряче м’ясо, риба, яйця або протеїновий коктейль. Загальноприйнята норма білка для дорослої людини складає 1 г на 1 кг маси тіла (у спортсменів може бути більше). Наприклад, в середньому 1 відварне куряче яйце містить 6 г білка, а 100 г курячої грудки містить 30 г білка.
 2. Вуглеводи. Вуглеводи допомагають поповнити запаси глікогену в м’язах. Споживайте картоплю, рис, кіноа або фрукти. Комбінація білків і вуглеводів сприяє швидшому відновленню після тренування.
 3. Вода. Гідратація є критично важливою після занять спортом. Після тренування (а також до і під час тренування) пийте воду або спортивні напої, щоб відновити баланс електролітів. Це дуже важливо для спортсменів.
яку їжу їсти після тренування

Що люблять м’язи: що їсти для нарощення м’язової маси

М’язи потребують правильного харчування для росту і відновлення. Коли ми відпочиваємо після інтенсивних тренувань, наші м’язи відновлюються і нарощуються. І в цьому процесі не останню роль відіграють продукти харчування, які ми споживаємо.

 1. Яйця. Курячі і перепелині яйця є відмінним джерелом високоякісного білка та необхідних амінокислот.
 2. Риба. Лосось, тунець та інша жирна риба містять білок і омега-3 жирні кислоти, які зменшують запалення і сприяють відновленню м’язів.
 3. Горіхи і насіння. Містять білок, здорові жири та мікроелементи, які підтримують м’язову масу.
 4. Зелені овочі. Шпинат, броколі та інші зелені овочі багаті на вітаміни та мінерали, які необхідні для нормального функціонування м’язів.
 5. Складні вуглеводи. Кіноа, коричневий рис та цільнозерновий хліб забезпечують енергію для тренувань і відновлення після них.
що люблять м'язи

Правильне харчування до і після тренування допоможе вам досягти максимальних результатів. Пам’ятайте, що баланс білків, вуглеводів і жирів – це і енергія для ефективного тренування, і якісне відновлення організму після заняття спортом.

Промокод ANB8206 надасть Вам знижку від 5% до -20%.

Він багаторазовий, його можна застосовувати при кожному замовленні.

промокод iHerb на знижку -5%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *