Що таке фотостаріння, ознаки цього процесу і як його уникнути

як боротись з фотостарінням

Зміст публікації:

  1. Що таке фотостаріння і 7 його основних ознак
  2. Як запобігти фотостарінню: 4 заходи для молодості шкіри

З давніх-давен жінок турбувала проблема старіння. Хтось із древніх красунь для збереження молодості приймав ванни з молока віслюків, інші використовували крем з поту гладіаторів, а деякі наносили на обличчя бичачий жир. І тільки з розвитком косметології процес старіння все ж таки вдалося зупинити. В даний час зберігати привабливий зовнішній вигляд в будь-якому віці стало набагато легше, ніж, наприклад, три століття тому. Але є деякі фактори, котрі стають на заваді молодості навіть зараз, в епоху косметології. І один з цих факторів – це негативний вплив ультрафіолетових променів на шкіру і, як результат, фотостаріння. Разом з Vitaherb розглянемо, що таке фотостаріння і як його уникнути.

що таке фотостаріння

Що таке фотостаріння і 7 його основних ознак

Суть фотостаріння полягає в передчасному старінні шкіри, яке відбувається завдяки дії ультрафіолетового випромінювання. УФ-промені пошкоджують шкіру на клітинному рівні, викликаючи різноманітні зміни, які проявляються зовні. Іншими словами, регулярний вплив сонячних променів здатен призвести до появи зморшок, порушення пігментації, втрати еластичності та інших недоліків шкіри, які погіршують її зовнішній вигляд.

Основні ознаки та прояви фотостаріння:

  1. Зморшки та тонкі лінії. Хронічний вплив сонця призводить до втрати еластичності шкіри та нестачі колагену, що викликає появу зморшок.
  2. Гіперпігментація. Сонячні плями, або їх ще називають «вікові плями», з’являються через збільшення вироблення меланіну. Таке локальне скупчення меланіну виглядає як плями на шкірі коричневого або сіро-синього кольору. І в цьому теж звинувачують сонячні промені.
  3. Сухість та зневоднення шкіри. УФ-випромінювання пошкоджує бар’єрні функції шкіри, що призводить до втрати вологи. В результаті шкіра стає грубою, тьмяніє, «обростає» сіточкою зморшок.
  4. Розширені пори. При агресивному впливі сонячних променів шкіра втрачає колаген, тому пори розширюються і стають більш помітними.
  5. Нерівний тон шкіри. Сонце може викликати нерівномірну пігментацію, що призводить до неоднорідного тону шкіри. На обличчі з’являються нерівності, пігментні плями, судинні сіточки, почервоніння шкіри тощо.
  6. Зниження еластичності. Втрата еластину під дією УФ-променів робить шкіру менш пружною. Вона ослабляється, втрачає пружність і провисає.
  7. Капілярні сітки. УФ-випромінювання може пошкоджувати кровоносні судини, що викликає появу помітних капілярних сіток на шкірі.

Як бачите, сонячні промені, які дають нам життєву силу, також можуть нашкодити нашій красі. Тож будьмо обережними і захищаймо шкірний покров від агресивного впливу ультрафіолету.

ознаки фотостаріння

Як запобігти фотостарінню: 4 заходи для молодості шкіри

Як відомо, є декілька видів старіння. Хроностаріння – це природний процес зміни зовнішнього вигляду шкіри, який стає помітним після певного віку людини (обвислість, зморшки, пігментація), і не обов’язково він пов’язаний з впливом зовнішніх факторів. Але є ще фотостаріння – цей процес втрати шкірою пружності і появи зморшок не залежить від віку, а знаходиться в прямій пропорційній залежності від дії УФ-променів.

Чим регулярніше шкіра людини піддається впливу ультрафіолету, тим більше шансів появи проявів фотостаріння.

Щоб запобігти фотостарінню або зменшити його вплив, слід дотримуватись наступних заходів.

  1. Використання сонцезахисних засобів. Бажано регулярно наносити сонцезахисний крем з високим SPF навіть у хмарні дні. SPF блокує і розсіює ультрафіолетові промені типу А, які можуть нанести внутрішні ушкодження і викликати фотостаріння.
  2. Захисний одяг. Влітку слід носити капелюхи, сонцезахисні окуляри та одяг з довгими рукавами, тобто максимально захищати шкіру всього тіла від дії ультрафіолету.
  3. Уникати сонця в пікові години. Важливо не знаходитись під палючим промінням сонця в проміжок часу між 11:00 та 16:00 год. Коли сонце агресивне, краще перебувати в тіні.
  4. Догляд за шкірою. Слід регулярно використовувати засоби, що містять антиоксиданти, такі як вітаміни С і Е, ретиноїди та інші активні компоненти, які допомагають зменшити пошкодження шкіри. Антиоксиданти пришвидшують регенерацію тканин і запобігають фотостарінню.
як запобігти фотостарінню

Тож регулярний захист від сонця та правильний догляд за шкірою допоможуть мінімізувати прояви фотостаріння та зберегти шкіру здоровою і молодою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *