Мультивітаміни для дітей з iHerb: мій рейтинг кращих комплексів

мультивітаміни для дітей
В цій публікації розглянемо:

Мультивітаміни для дітей: чи потрібно їх приймати

Як вибрати дитячі мультивітаміни: 5 критеріїв вибору

Комплексні вітаміни для дітей: відбираємо найкращі

Рейтинг дитячих мультивітамінних комплексів з iHerb

Мультибрендовий магазин iHerb пропонує мультивітаміни для дітей на будь-який смак: тут є комплекси з різним складом вітамінів і мінералів; різних форм (наприклад, таблетки, мармеладки, рідкі); різної цінової категорії від дешевих до дорогих; штучні та натуральні. І зайшовши на сайт в перший раз, можна розгубитись у різноманітті строкатих пляшечок і упаковок. Чим вони відрізняються, як їх вибрати? Питань багато… Разом з Vitaherb будемо розбиратись з величезним асортиментом вітамінних препаратів, призначених для дітей, і вибирати кращі дитячі вітаміни.

мультивітаміни для дітей з iHerb

Мультивітаміни для дітей: чи потрібно їх приймати

Перед тим як ми перейдемо до вибору найкращих дитячих комплексів, давайте коротенько поговоримо про те, для чого потрібні мультивітаміни для дітей?

Всі батьки хочуть бачити своїх дітей здоровими та енергійними. Як відомо, за надходження в організм корисних речовин відповідає правильне харчування і здоровий спосіб життя. Якщо харчування буде збалансованим, а організм буде отримувати помірні фізичні навантаження, то і корисних речовин потрапить достатньо. Але чи всі діти їдять «правильну» їжу? Чи кожен день виконують фізичні вправи і гуляють на свіжому повітрі? Відповідь не завжди буде позитивною.

Ось батьки і купують комплекси вітамінів для дітей, щоб укріпити дитячий імунітет, заповнити існуючі дефіцити вітамінів та мінералів, налагодити роботу обміну речовин в організмі, додати  енергії організму, що розвивається.

які товари замовити на iHerb в Україну

Але є й інша сторона медалі. Якщо ви спитаєте будь-якого нутриціолога, чи потрібно приймати вітамінні комплекси, то відповідь буде однозначна – «ні». Спеціалісти з правильного харчування скажуть, що за допомогою БАДів потрібно закривати існуючі в організми дефіцити вітамінів і мінералів, а не пити все підряд. І це цілком доречно, адже тільки знаючи яких вітамінів не вистачає, ми зможемо за допомогою пілюль із пляшечки підняти їх рівень до норми.

А чи всі батьки можуть робити дитині дорогі аналізи на дефіцити (а такі аналізи дійсно не дешеві), а також забезпечити дитині збалансоване харчування? На жаль, ні. Тому знову і знову вони звертаються до вітамінних комплексів в надії, що ті укріплять дитячий організм і зміцнять імунітет.

дитячі вітаміни animal-parade з iherb

Я не відношусь до категорії мам, які постійно пічкають своїх дітей корисними таблетками, але 1-2 рази на рік все ж даю дітям комплексні вітаміни. Це буває восени або навесні, коли починається сезон простуд, і захисні бар’єри організму слабшають. Я розумію, що не всі вітаміни і мінерали з довгого списку, який прикрашає кожну пляшечку, засвояться, але все ж таки є надія, що після прийому того чи іншого корисного комплексу дитячий імунітет зміцниться і буде ефективно протидіяти атакам бактерій і вірусів.

Як вибрати дитячі мультивітаміни: 5 критеріїв вибору

На що потрібно звернути увагу, щоб правильно вибрати комплексні вітаміни для дітей?

Форма випуску. Як дитині комфортніше приймати вітаміни: у формі жувальних таблеток або пастилок, у вигляді смачних солодких мармеладок чи у формі сиропу?

Репутація бренду. На iHerb ви знайдете сотні брендів, одні з котрих є всесвітньо відомими, інші зовсім невідомі. Якому бренду ви віддасте перевагу? Звичайно, відомому. Але й маленькі фірми варті уваги. Зазвичай ціни на такі вітамінні комплекси доступні, чим і спокушають багатьох покупців. Якщо ви зупинили свій вибір на невідомому бренді, то уважно читайте інформацію про виробника, можна навіть перейти на офіційний сайт виробника і вивчити інформацію про виробника. Буде цікаво, чи має він реєстрацію cGMP (належна виробнича практика), яка регулює діяльність фармацевтичних виробництв і контроль якості лікарських продуктів. Також звертайте увагу на клінічні дослідження, які проводились з вибраним препаратом.

Які є дефіцити? Потрібно визначитись дефіцит яких вітамінів і мінералів бажано закрити. Зрозуміло, що в мультивітамінних комплексах завжди близько двох десятків ефективних вітамінів, мінералів та інших поживних речовин. Але бажано визначити, яких саме вам потрібно більше. Наприклад, для здоров’я імунної системи потрібні потужні дозування вітамінів А, С та Д, а також мінералу цинк; для вироблення енергії бажано мати в достатній кількості вітамінів групи В та біотину а для кісток важливий кальцій, вітамін Д, фолат і марганець.

Вік дитини. Для деяких вікових періодів потрібні додаткові вітаміни певної групи. Наприклад, в період активного росту дитині потрібні вітаміни групи В і Д, а також мінерали кальцій, залізо, йод. Про вітаміни для підлітків ми поговоримо в іншій публікації.

Кількість таблеток у пляшці. Звертайте увагу на кількість таблеток в одній порції. Зазвичай це 1-3 шт. на добу. Якщо дитина вередує і не хоче приймати вітаміни, то 1 таблетку ще можна вмовити з’їсти, а 3 штуки вже буде важкувато змусити з’їсти. Також кількість таблеток у порції вам допоможе визначити ціну вітамінів на 1 день і на 30 днів прийому. Буває, що ціна на вітамінний комплекс дуже приваблива, а потім з’ясовується, що потрібно пити по 3-4 таблетки на день, і цієї пляшечки вистачить лише на 10-15 днів прийому.

До речі, часто виникає питання, як довго і скільки по часу потрібно приймати мультивітаміни? Якщо приймати вітаміни в профілактичних цілях, то мінімальний курс становить 1 місяць. Як правило, звичайний курс складає 1-2 місяці.

Тепер, коли всі питання вирішені, можемо перейти до переліку дитячих вітамінів з iHerb. Нижче мій рейтинг найкращих вітамінів для дітей.

Комплексні вітаміни для дітей: відбираємо найкращі

Почну з того, що вітаміни бувають натуральними і синтетичними. На iHerb представлені обидва види. Свій рейтинг я відкрию синтетичними вітамінами. Ви скажете, що натуральні краще засвоюються організмом, від них більше користі. Це дійсно так, однак тут є два «але»:

  1. Ціна. Синтетичні вітаміни, виготовлені на виробництві, коштують в рази дешевше.
  2. Смак. Натуральні вітаміни до вподоби не всім дорослим, не кажучи вже про дітей.

До того ж не завжди потрібно стовідсоткове засвоєння всіх тих вітамінів і мінералів, які вказані на пляшечці. Приймаючи синтетичні комплекси, ми приймаємо той факт, що якісь компоненти з довгого списку засвояться краще, якісь гірше. І це нормально.

як замовити на iHerb

Рейтинг дитячих мультивітамінних комплексів з iHerb

Відкриваю свій рейтинг вітамінним комплексом Animal Parade від NaturesPlus. У складі є всі необхідні вітаміни і мінерали, які укріплюють дитячий імунітет і кістки, підтримують травну систему. Для мене ці вітаміни найкращі, та й не тільки для мене – перегляньте відгуки на цей продукт, майже 30 000 позитивних коментарів скажуть самі за себе.

Зверніть увагу на те, що є Animal Parade Gold і є просто Animal Parade. Склад у них приблизно однаковий, але все ж таки вони мають відмінності. Перші коштують трішки дорожче, але вони містять пробіотики, тут більше вітаміну Д і К, а також додані селен, лютеїн і вітамін К. Тому вибираючи між цими двома варіантами, краще зупинитися на Animal Parade Gold.

Ці вітамінки-жувальні пастилки мають привабливий вигляд веселих тварин і добре смакують, дітям подобається, що можна вибирати звіряток (слони, тигри, бегемоти, леви). Дітям після 4-х років приймати потрібно по 2 шт. на день, дітям 2-4 років по 1 шт. на день.


Потужний склад мають вітаміни Alive від Nature’s Way, вони збалансовані і підтримують розвиток організму. Дозування деяких складових тут більше або менше, ніж у Animal Parade Gold, тому потрібно підбирати під конкретну дитину. Всі комплекси лінійки Alive, включаючи жіночі і чоловічі вітаміни, позиціонуються як вітаміни, які надають організму бадьорості, тому в цьому комплексі багато вітаміну С – він вважається вітаміном енергії та молодості.

Мінус в тому, що Alive не містить пробіотики. Всі таблетки в пляшечці мають однаковий вигляд – вони круглі і однаковий колір, вибирати не доводиться. Особисто мені і моїм дітям кумедні звірята від Animal Parade подобаються більше на смак і вигляд, ніж круглі таблетки Alive.

Також у Alive є мультивітаміни у вигляді мармеладок. В пляшечці декілька смаків мармеладок, і вони відрізняються зовнішнім виглядом і кольором.


Мармеладні вітаміни, на мій погляд, менш ефективні, тут склад програє, але вони смачні, і діти їх їдять із задоволенням.

Серед мармеладних дитячих вітамінів можу виділити такі:


Ось ще один варіант корисних мармеладок на iHerb. Вони містять не тільки вітаміни і мінерали, а ще й омега-жирні кислоти, що трапляється не часто. Це дуже зручно, коли і омега, і полівітаміни знаходяться в одній ємності, дитина не забуде їх з’їсти. В пляшці аж 120 мармеладок, але їх вистачить всього на 1 місяць, тому що добова доза – 4 шт. на день. Ціна на цю позицію не демократична, але ж тут комплекс два в одному: мультивітаміни + омега.


Бувають випадки, коли дитина навідріз відмовляється пити або їсти вітаміни у вигляді таблеток, пастилок або мармеладок. Тоді на допомогу приходить мультивітамінний сироп від ChildLife Essentials з досить непоганим складом, який можна непомітно підмішати в улюблений напій дитини. Тут є і вітаміни, і мінерали і саме головне, що цей сироп можна давати дітям починаючи з 6 місяців.


Серед брендів, які виготовляють натуральні цільнохарчові вітаміни, слід виділити Garden of Life і MegaFood. Ці вітаміни виготовлені із натуральних органічних інгредієнтів, вони є безпечними і ефективними, а виробники ретельно слідкують за якістю сировини і кінцевого продукту та постійно проводять сертифікацію і нагляд за технологією виробництва. Вік, з якого можна приймати ці вітамінні комплекси, стартують з 4-5 років.

Ось такий невеликий у мене вийшов рейтинг дитячих вітамінів. Сподіваюсь, мої підказки допоможуть вам зробити правильний вибір і підібрати найкращі мультивітаміни для дітей з iHerb.


Промокод ANB8206 надасть знижку -5% на товари у вашому кошику.

Цей промокод можна використовувати при кожному замовленні!

знижка промокод на перше замовлення iHerb

кнопка реєстрації iHerb

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *