В цій статті розглянемо:
- Сонцезахисні засоби для шкіри від ультрафіолету
- Вибираємо одяг для захисту від УФ-променів
- Які продукти захищають шкіру від ультрафіолету
З одного боку бажано приймати сонячні ванни, щоб отримати необхідну дозу вітаміну Д, а з іншого боку потрібно захищати шкіру від негативного впливу ультрафіолетових променів. Де ж та золота середина прибування на сонці, яка б змогла принести користь нашому організму, не завдаючи шкоди здоров’ю? В цій публікації від Vitaherb будемо розбиратись з питанням, як захистити шкіру від ультрафіолету? Розглянемо три основні принципи, завдяки яким можна трішки поніжитися на сонечку без загрози для власного здоров’я та краси.
Сонцезахисні засоби для шкіри від ультрафіолету
Щоб запобігти шкідливому впливу сонця, такому як фотостаріння, пігментація та підвищений ризик розвитку раку шкіри, потрібно захищати шкіру від дії ультрафіолетового випромінювання. І перше, що спадає на думку в цьому випадку, це використання сонцезахисних засобів. Як відомо, креми, спреї, бальзами з SPF стоять на заваді пошкодженням шкіри на клітинному рівні і захищають її від передчасних зморшок, коричневих плям на тілі, розширених пор, нерівностей шкіри тощо.
Косметологи рекомендують використовувати засоби з SPF не тільки під час засмаги, а й в звичайному житті в умовах міста. Перед виходом на вулицю потрібно наносити на шкіру сонцезахисний крем, а потім оновлювати його кожні дві години. І робити це потрібно не тільки на пляжі, а й в умовах «міських джунглів».
Також не забувайте про базу під макіяж, денні креми (в т.ч. антивікові) з SPF, бальзами для губ із захистом від сонця, а також спреї (місти) для обличчя, за допомогою яких можна освіжити і зволожити шкіру обличчя впродовж дня і одночасно захистити її від дії ультрафіолетових променів.
Вибираємо одяг для захисту від УФ-променів
Перш за все для максимального захисту від ультрафіолету потрібно носити довгий одяг по щиколотки та з довгими рукавами. Чим менша площа тіла буде підставлена сонячним променям, тим більш захищеним буде організм. Доповнити образ можна капелюхом з довгими полями, захищаючими обличчя, вуха і шию.
З цим начебто все зрозуміло. А чи є тканини, які захищають від УФ-променів?
Так, є. Тканини, що не пропускають ультрафіолетові промені, зазвичай виготовляються зі спеціальних матеріалів або мають спеціальне оброблення для забезпечення захисту від УФ-випромінювання.
До таких тканин належать:
- Тканини з високим рівнем UPF (сонцезахисні тканини). Вони спеціально розроблені для захисту від сонця. Тканини з рейтингом UPF 50+ блокують більше 98% УФ-променів.
- Синтетичні тканини. Поліестер і нейлон ефективно блокують УФ-промені, особливо якщо вони щільнотканні.
- Щільно сплетені натуральні тканини. Наприклад, щільно сплетені бавовна і льон можуть також забезпечувати певний рівень захисту від УФ-променів, особливо в темних кольорах.
- Тканини зі спеціальним обробленням. Деякі тканини обробляються хімічними речовинами або барвниками, що поглинають УФ-промені, підвищуючи їхню здатність блокувати сонячне випромінювання.
Тож вибираючи одяг для захисту від сонця, звертайте увагу на його UPF-рейтинг і щільність тканини. Не плутайте UPF з SPF. Показник UPF застосовується до тканини і визначає, скільки ультрафіолетового випромінювання вона поглинає. Причому якщо креми з SPF захищають тільки від UVB променів, то одяг з UPF захищає як від UVA, так і від UVB променів.
Які продукти захищають шкіру від ультрафіолету
Окрім використання сонцезахисних кремів і спеціального одягу, певні продукти також можуть допомогти посилити природний захист шкіри від УФ-випромінювання. Ось кілька таких продуктів:
- Томати. Містять лікопін – потужний антиоксидант. Томатна паста особливо багата лікопіном. Лікопін допомагає захищати шкіру від ультрафіолетового випромінювання, нейтралізуючи вільні радикали, зменшуючи окислювальний стрес та запалення, а також зміцнюючи природний захист шкіри.
- Морква та інші помаранчеві овочі. Ці овочі багаті на бета-каротин, який також має захисні властивості проти УФ-випромінювання.
- Листові зелені овочі. Наприклад, шпинат, капуста та броколі, містять лютеїн та зеаксантин, які захищають шкіру від УФ-випромінювання. Вони поглинають УФ-промені та нейтралізують вільні радикали, що зменшує окислювальний процес і пошкодження клітин.
- Ягоди та гранати. Містять антоціани та інші антиоксиданти, що зменшують запалення та захищають шкіру від ультрафіолетового випромінювання і сприяють відновленню пошкоджених клітин.
- Цитрусові. Багаті на вітамін С, який сприяє здоров’ю шкіри і допомагає у відновленні пошкодженої УФ-променями шкіри.
- Риба та морепродукти. Містять омега-3 жирні кислоти, які мають протизапальні властивості і можуть захистити шкіру від пошкодження сонцем.
- Горіхи та насіння. Містять вітамін Е, який є потужним антиоксидантом і допомагає захистити шкіру від окислювального процесу, викликаного УФ-випромінюванням.
- Зелений чай. Містить катехіни, які мають антиоксидантні властивості та можуть зменшити пошкодження шкіри, спричинене УФ-променями.
Отже регулярне вживання цих продуктів допоможе посилити природний захист шкіри від ультрафіолетового випромінювання. Однак, відповідаючи на питання, як захистити шкіру від ультрафіолету, важливо пам’ятати, що жоден харчовий продукт не може замінити адекватний захист від сонця, такий як використання сонцезахисного крему, носіння захисного одягу та уникнення тривалого перебування на сонці в пікові години.