Зміст публікації:
- Як засмагати правильно на сонці: етапи загару
- Перший етап: підготовка шкіри до засмаги
- Другий етап: захист шкіри від ультрафіолету
- Третій етап: заспокоєння шкіри після засмаги
Сонячні промені, які дають нам можливість жити на нашій планеті, одночасно можуть принести і шкоду здоров’ю. А так хочеться одягнути коротеньку сукню і показати у всій красі довгі ноги з шоколадною засмагою. Як засмагати правильно на сонці, щоб не нанести шкоди своєму здоров’ю і одночасно отримати бажаний колір шкіри? В цій статті разом з Vitaherb будемо розбиратися з цим питанням: перелічимо правила засмаги, згадаємо безпечні години перебування на сонці і подивимось, що зробити, щоб отримати рівномірний золотистий відтінок шкіри.
Як засмагати правильно на сонці: етапи загару
Багато людей люблять засмагати. Адже загар не лише додає тілу приємного вигляду, а й покращує настрій. Наприклад, на шкірі коричневого кольору менш помітні всілякі недоліки шкіри: прищі, розширені пори тощо. А коли недосконалість шкіри не помітна, то й самооцінка разом з настроєм підвищується.
Однак ми знаємо, що ультрафіолетові промені негативно впливають на шкіру, пришвидшують процес фотостаріння і можуть викликати рак шкіри. Тому у спробах отримати бронзовий відтінок тіла не потрібно забувати про небезпеку перебування на сонці і правильно проходити всі етапи засмаги, починаючи з підготовчого етапу, закінчуючи відновленням шкіри після перебуванні на сонці.
Тож щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я, бажано дотримуватись певних правил перебування на сонці:
- Підготовчий етап
- Захист шкіри під час засмаги
- Відновлення шкіри після засмаги
Давайте розглянемо кожен з цих етапів детально.
Перший етап: підготовка шкіри до засмаги
Перед тим, як виходити на сонце, варто підготувати шкіру. Важливо добре зволожити її, щоб уникнути пересихання та лущення. Використовуйте зволожуючі креми та лосьйони, які підходять для вашого типу шкіри.
Також потрібно правильно вибирати частину світлового дня для засмаги. Найбезпечніший час для засмаги – це ранок до 11:00 та післяобідній час після 16:00. У ці години сонячні промені менш агресивні, що знижує ризик опіків та інших пошкоджень шкіри.
Третє важливе нагадування перед походом на пляж – це поступовість приймання сонячних ванн. Не потрібно в перші дні підсмажуватись до стану курочки гриль. Починати треба з 15-20 хвилин перебування на відкритому сонці, поступово збільшуючи час до 1 години і більше. Це дозволить шкірі адаптуватися та знизить ризик опіків.
І на останок ще один народний метод, як швидко засмагнути на сонці – це їсти і пити «правильні» продукти і напої, які пришвидшують «прилипання» засмаги. Більш детально ми розбирали це питання у статті Як отримати гарну засмагу, тож тут згадаємо лише ключові моменти. Вживання продуктів, які містять бета-каротин, посприяють гарній і рівномірній засмазі. Це червоні або помаранчеві овочі і фрукти, наприклад, морква, батат, абрикоси, персики, грейпфрут, болгарський перець, помідори тощо. Також бета-каротин є у зелених трав’янистих рослинах: шпинаті, броколі, петрушці, кінзі тощо. Вживайте ці продукти незалежно один від одного, робіть фруктові та овочеві салати або подрібнюйте їх до стану пюре чи напоїв.
Другий етап: захист шкіри від ультрафіолету
Навіть якщо ви прагнете отримати бразильську засмагу, не потрібно забувати про небезпеку, яку несуть ультрафіолетові промені. Завжди використовуйте сонцезахисні креми під час засмаги і не забувайте їх оновлювати на шкірі кожні 2 години, а також після купання і витирання рушником.
Виникає питання, чи можна засмагнути із сонцезахисним кремом SPF? Відповідь: так, можна. Важливо пам’ятати, що сонцезахисний крем не блокує на 100% від променів UVB. Якась частина буде проникати до шкіри, тому темнішати вона буде, правда, не так інтенсивно як без SPF. Процес йтиме повільно, але й шкоди від ультрафіолетових променів для шкіри буде мінімум.
На початку періоду засмаги потрібно використовувати крем з максимальним ступенем захисту, а з часом можна переходити до сонцезахисних засобів з SPF15-30.
- для світлої шкіри рекомендується SPF не менше 30
- для більш темної шкіри можна використовувати SPF 15
Наносьте крем рівномірно на всі відкриті ділянки шкіри за 15-30 хвилин до виходу на сонце і повторюйте кожні 2 години або після купання. В статті Як вибрати сонцезахисний крем на iHerb є рейтинг засобів для захисту шкіри від ультрафіолетових променів.
Під час засмаги важливо пам’ятати про захист губ. Ця частина обличчя дуже ніжна і швидко обвітрюється. Використовуйте бальзами для губ з SPF, щоб уникнути їх пересихання та опіків.
І не забувайте, що засмага «прилипає» навіть у тіні. Отже можна лежати під тентом і все одно засмагнути.
Третій етап: заспокоєння шкіри після засмаги
Так чи інакше, а шкіра змінює свій стан під час засмаги. Якщо вона недостатньо зволожена, то з’являється сухість, можливий свербіж. А якщо шкіра трохи обгоріла на сонці, то з’являється навіть біль. Тому вона потребує додаткового догляду після контакту з УФ-променями.
Після перебування на сонці використовуйте засоби після засмаги, які містять алое вера або інші заспокійливі компоненти. Вони допоможуть зволожити та заспокоїти шкіру, знижуючи ризик лущення та подразнення. Деякі з них мають охолоджувальний ефект, тому допоможуть згладити неприємні відчуття після засмаги на сонці.
А ще після прийому сонячних ванн можна помітити, що засмага лягла нерівномірно. З одного боку ноги, руки або обличчя шкіра може бути більш темною, а з іншої – світлою. Або вас можуть дратувати білі смужки від поворозок купальника. В цьому випадку вирівняти колір допоможе автозасмага. Засіб автозасмаги у вигляді крему або мусу використовуйте точково на тих ділянках, які потребують корекції. А для обличчя можете вибрати бронзери, які додадуть більш доглянутого вигляду шкірі. Декоративна косметика теж є на iHerb.
Отже засмага може бути приємною та корисною, якщо дотримуватися простих правил безпеки. Пам’ятайте про важливість захисту шкіри, використовуйте сонцезахисні засоби, пийте достатню кількість води та уникайте сонця в години його найбільшої активності. Бережіть своє здоров’я і насолоджуйтеся сонячними днями безпечно!
Резюме:
Як правильно засмагати на сонці?
Перед засмагою потрібно їсти продукти багаті на бета-каротин; наносити на тіло спочатку зволожуючий крем, а безпосередньо перед загаром сонцезахисний засіб; не засмагати в часи пік з 11 до 16 год; після засмаги використовувати заспокійливі засоби з алое вера. І пити багато води!
Які безпечні години перебування на сонці?
Не можна засмагати з 12 до 15 год, краще не виходити на сонце з 11 до 16 год.
Як швидко засмагнути на сонці народні методи?
Бажано їсти фрукти і овочі, які містять бета-каротин (морква, абрикоси, персики, апельсини, шпинат, броколлі, зелень) і пити смузі або соки з цих продуктів.
Скільки можна засмагати на сонці?
Починати потрібно з 15-20 хвилин, поступово збільшуючи час до декількох годин.
Промокод iHerb ANB8206 надасть можливість зекономити від -5% до -30% вартості кошика.
Промокодом можна користуватись при кожному замовленні.