Чи потрібно приймати вітамін Д влітку і як дізнатись, що прийшов час його пити

чи потрібно приймати вітамін Д влітку

Зміст:

Ми знаємо, що вітамін Д виробляється під дією сонячних променів. А якщо в літні місяці ми частіше буваємо на свіжому повітрі, то, можливо, додатковий прийом вітаміну Д не потрібен? Разом з Vitaherb будемо розбиратись з питанням, чи потрібно приймати вітамін Д влітку?

чи потрібно пити вітамін Д влітку

Джерела вітаміну Д: звідки він потрапляє в організм людини

Вітамін Д може синтезуватись в організмі, а може потрапляти ззовні.

  1. Сонячне світло: Головним джерелом вітаміну Д для людини є ультрафіолетове (УФ) світло від сонця. Коли ультрафіолетові промені потрапляють на шкіру, вона починає синтезувати вітамін Д.
  2. Продукти харчування. Вітамін Д міститься в таких продуктах, як жирна риба (лосось, сардина, тунець); риб’ячий жир; яйця; молочні продукти, збагачені вітаміном Д (молоко, йогурт, сир); злаки.
  3. Харчові добавки: Вітамін Д також доступний у вигляді добавок, наприклад, вітамін Д з iHerb. Це може бути важливо для людей, які не мають достатнього доступу до сонця або не отримують достатньо вітаміну Д з їжі.

Якщо перші два пункти не дотримані (наприклад, мало часу проводимо на свіжому повітрі або не споживаємо в достатній кількості продукти, які містять вітамін Д), то переходимо до третього. Але ж і з двома першими джерелами все не так просто. Навіть влітку, коли ми засмагаємо на сонці, може виникати дефіцит вітаміну Д.

джерела вітаміну Д

Чи потрібно приймати вітамін Д влітку: коли час вживати БАДи

Перебування на сонці не гарантує людині вироблення достатньої кількості вітаміну Д влітку.

І ось чому.

  1. Для того щоб почався синтез вітаміну Д, потрібно перебувати на сонці в період з 12 до 15 год. Ми всі знаємо, що в ці години сонце найбільш активне, а ультрафіолетові промені становлять небезпеку для людини. Тому в цей період перебування під палючим сонцем люди зводять до мінімуму.
  2. Не весь одяг пропускає УФ-промені. Наприклад, добре затримує УФ-промені бавовняна або лляна тканина. А ось поліестровий одяг гарно пропускає УФ-промені. Але ж в ньому так спекотно влітку… Тож якщо ви вийшли о 12 год прогулятись в лляній довгій сукні, не факт, що отримаєте необхідний рівень УФ-променів для переробки у вітамін Д.
  3. Користування сонцезахисними засобами не дають УФ-променям проникнути в шкіру и перетворитися на корисний вітамін Д влітку. Більше інформації про те, які є способи захисту шкіри від ультрафіолету читайте тут.

Таким чином, щоб отримати необхідний рівень УФ-променів, потрібно засмагати без одягу і без сонцезахисних кремів опівдні. Чи багато хто з нас наважиться на цей крок? Мабуть, одиниці. До того ж, це небезпечно, адже підвищується ризик отримання опіків, раку шкіри та інших серйозних захворювань. Таким чином ми приходимо до висновку, що прийом вітаміну Д влітку теж потрібен.

чому потрібно пити вітамін Д влітку

В ідеалі потрібно контролювати рівень вітаміну Д в організмі, час від часу здаючи аналізи. Якщо його рівень у крові на достатньому рівні, то не треба додатково приймати БАДи або важливо знизити дозування, тому що надлишок вітаміну Д такий же небезпечний, як і його нестача.


Як зрозуміти, що потрібно приймати вітамін Д: п’ять ознак

Ось деякі ознаки дефіциту вітаміну Д в організмі людини.

  1. Слабкість, втомленість та загальне зниження енергії.
  2. Біль в м’язах, спазми або скорочення.
  3. Біль у кістках та підвищений ризик переломів.
  4. Сухість, почервоніння, втрата пружності, гіперпігментація шкіри.
  5. Погіршення настрою, тривожність, депресивні думки.

Якщо ви помітили ці ознаки у себе, можливо саме час замовити вітамін Д і почати його приймати?

який краще вітамін d

Важливо знати про вітамін Д:

  • Дозування 2000 МО вважається профілактичним.
  • Рекомендований час прийому: перша половина дня
  • Приймати вітамін Д краще у капсулах разом з жирною їжею






З промокодом ANB8206 Ви отримаєте знижку -5% на товари у кошику.

Цей промокод дає знижку при кожному замовленні!

знижка промокод на перше замовлення iHerb

кнопка реєстрації iHerb

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *