Коли не можна приймати магній: в яких випадках і кому небажано пити цей мікроелемент

кому не можна приймати магній

Зміст:

  1. Медичні протипоказання
  2. Взаємодії з ліками
  3. Інші медичні стани
  4. Харчові джерела магнію

Ми вже неодноразово говорили про те, що магній є важливим мікроелементом для нормального функціонування організму людини. Він бере участь у ферментативних реакціях, які регулюють різні біохімічні процеси, включаючи синтез білків, функцію м’язів і нервів, регуляцію рівня глюкози в крові та підтримку артеріального тиску. Незважаючи на величезну користь магнію, існують ситуації, коли його прийом може бути не рекомендованим або навіть шкідливим. У цій статті разом з Vitaherb ми розглянемо основні випадки, коли не можна приймати магній.

коли не можна приймати магній

Медичні протипоказання

Якщо у людини хворі нирки або є проблеми із серцем, то магній потрібно приймати з обережністю.

  1. Захворювання нирок. Магній виводиться з організму через нирки, тому люди з нирковою недостатністю або іншими серйозними захворюваннями нирок повинні бути особливо обережними з прийомом магнію. Надмірне накопичення магнію в крові може призвести до гіпермагніємії, що може бути небезпечним і навіть смертельним. Симптоми гіпермагніємії включають слабкість, нудоту, блювання, низький артеріальний тиск, уповільнене дихання та порушення серцевого ритму.
  2. Серцеві захворювання. Люди із серцевими захворюваннями повинні бути обережними з прийомом магнію, особливо якщо вони приймають певні лікарські засоби, такі як діуретики або інгібітори кальцію (про це ми поговоримо далі). Неправильне поєднання магнію з цими препаратами може вплинути на серцевий ритм і призвести до небажаних наслідків.
з якими захворюваннями не можна приймати магній

Взаємодії з ліками

Ми знаємо, що не всі лікарські засоби та харчові добавки можуть поєднуватись один з одним. Одні нівелюють дію других, а треті в поєднанні з четвертими можуть нанести шкоду здоров’ю. А все через самолікування і незнання основних лікарських взаємодій.

  1. Антибіотики. Деякі антибіотики, зокрема тетрацикліни та хінолони, при взаємодії з магнієм можуть втрачати ефективність. Яким чином це відбувається? Магній зв’язується з цими препаратами в шлунково-кишковому тракті, утворюючи нерозчинні комплекси, які організм не може всмоктати. Це може зменшити концентрацію антибіотика в крові, що зробить його менш ефективним у боротьбі з інфекцією.
  2. Препарати для лікування остеопорозу. Бісфосфонати, які використовуються для лікування остеопорозу, також можуть взаємодіяти з магнієм. Прийом магнію разом з бісфосфонатами зменшують абсорбцію останніх, що може знизити їхню ефективність у зміцненні кісткової тканини.
  3. Препарати для лікування гіпертонії. Деякі препарати для лікування гіпертонії, такі як інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) (це препарати, які мають закінчення «прил», наприклад, каптоприл, еналаприл, фозиноприл) та блокатори рецепторів ангіотензину II (АРА) (це препарати, які закінчуються на «ртан», наприклад, лозартан, телмісартан, епросартан та ін.), можуть підвищувати рівень магнію в крові. Прийом додаткових доз магнію разом із цими препаратами може призвести до гіпермагніємії.
з якими ліками не можна поєднувати магній

Інші медичні стани

  1. Діарея та кишкові захворювання. Магній має послабляючий ефект, тому людям з хронічною діареєю або захворюваннями кишечника потрібно бути обережними з прийомом магнію. Надмірне вживання магнію може погіршити симптоми та спричинити електролітний дисбаланс (про електроліти можна почитати тут).
  2. Алергічні реакції. Хоча алергічні реакції на магній є рідкісними, вони теж можуть мати місце. Люди, які знають про свою алергію на магній або інші мінерали, повинні уникати прийому магнієвих добавок і проконсультуватися з лікарем щодо безпечних альтернатив.
  3. Вагітність та годування груддю. Взагалі магній необхідний під час вагітності, його часто назначають лікарі вагітним жінкам. Але його надмірне вживання може бути шкідливим. Вагітні жінки повинні проконсультуватися з лікарем перед початком прийому магнієвих добавок, щоб визначити безпечну дозу. Крім того, магній може переходити в грудне молоко, тому жінки, які годують груддю, також повинні бути обережними з його прийомом.
кому не бажано пити магній

Харчові джерела магнію

Якщо з якихось причин людині не можна приймати магній, а дефіцит цього мікроелементу в організмі присутній, то його можна спробувати усунути за допомогою вживання певних продуктів харчування.

Замість прийому добавок багато людей можуть отримувати достатню кількість магнію з харчових продуктів. Багаті магнієм продукти включають зелені листові овочі, горіхи, насіння, цільні зерна та бобові. Харчові джерела магнію менш ймовірно спричинять побічні ефекти або передозування, тому вони є безпечнішим варіантом для багатьох людей.

харчові джерела магнію

Отже, коли не можна приймати магній? Цей мікроелемент відіграє ключову роль у багатьох функціях організму. Проте інколи його вживання неможливе, зокрема при наявності певних хвороб або прийомі певних ліків. Потрібно бути обережним з прийомом магнію людям із хворими нирками та серцем. Антибіотики та ліки проти остеопорозу знижують ефективність магнію, а медикаменти проти гіпертонії самі по собі підвищують рівень магнію в крові, тому додатковий прийом може не знадобитися. Також не потрібно приймати великі дозування магнію людям із захворюванням кишечника, тому що цей мікроелемент має послаблюючий ефект.

Як і перед початком прийому будь-яких добавок, перед прийом магнію потрібно проконсультуватись зі спеціалістом, або здати аналіз на рівень цього мікроелементу в крові. Тоді буде зрозуміло, пити чи не пити харчову добавку і в якому дозуванні.

Ось деякі варіанти магнію з iHerb:







За допомогою промокоду iHerb ANB8206 Ви маєте можливість отримати знижку 5-30% від загальної вартості кошика.

Промокодом можна користуватись при кожному замовленні.

промокод iherb ANB8206

кнопка реєстрації на iHerb

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *